Rubriky
Nezařazené

Jak jsou účinné roušky? Riziko nákazy snižují až pětinásobně!

Nošení ochranných prostředků a dodržování hygienických pravidel je každodenní rutinou již více než rok. Přesto se i dnes najdete dost lidí, o efektivitě vládních nařízení a účinnosti roušek pochybují. Stačí se však podívat na nové Mimořádné opatření ministerstva a přečíst si studie, které jasně potvrzují fakt, že právě roušky a respirátory ffp2 významně přispívají ochraně obyvatelstva před nákazou.

Na počátku epidemie bohužel chyběly hmatatelné důkazy, že tento zdravotnický prostředek skutečně funguje jako nástroj prevence přenosu SARS-CoV-2. V průběhu času však začalo přibývat studií, které potvrzují, že se jedná o významný prvek, který snižuje riziko přenosu až pětinásobně – na 17,4 %. Studie pochází z renomovaných zdrojů, účinností roušek se zabývá Světová zdravotnická organizace (WHO), Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) i Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí ze Spojených států amerických (CDC). Účinnost prokázaly i další studie z jiných zdrojů.

Předpokladem efektivní prevence je správné nošení (rouška musí zakrývat nos i ústa).

Antibakteriální roušky jsou významným ochranným prostředkem zejména proti větším kapičkám, které se šíří kašlem, křičením, zpěvem, smíchem i běžnou mluvou. Rychlost šíření kapek větších než 10 pm může dosáhnout až 50 m/s (při kašlání) a urazí delší než dvoumetrovou vzdálenost – dvoumetrový odstup proto nemusí stačit.

Resumé? Nošení roušky je rozhodně opodstatněné. Pokud vám jsou proti srsti běžné zdravotnické roušky, poohlédněte se po stylovém kousku v Rouškoshopu. Na rouskoshop.cz seženete krásné roušky se stříbrem a potiskem, které perfektně doplní váš outfit. Stačí si vybrat z bohaté nabídky povedených motivů ten správný. Skvělou volbou jsou také dámské hedvábné roušky. Zboží pochází z české výroby a díky textilní vnitřní vrstvě s obsahem aktivního stříbra pro zabránění množení mikroorganismů jsou roušky velmi příjemné při nošení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *